Sampdoria Genua pokonała na własnym stadionie Hellas Werona 4:1 w meczu 4. rundy Pucharu Włoch. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał reprezentant Polski Paweł Wszołek.

Tym razem Polak wybiegł na boisko w pierwszym składzie. Wszołek miał udział przy pierwszej bramce. W 15. minucie zagrał piłkę głową, ta odbiła się od zawodnika Werony, a do siatki skierował ją Gianluca Sansone. Pięć minut później prowadzenie podwyższył Bikir Bjarnason.

Po przerwie dla gości trafił Samuele Longo. W końcówce wynik ustalili jednak Nenad Krsticić i Renan. Wszołek pod koniec spotkania obejrzał żółtą kartkę. Poza kadrą meczową znalazł się natomiast drugi Polak – Bartosz Salamon. W 1/8 finału rozgrywek rywalem Sampdorii będzie AS Roma Łukasza Skorupskiego.