Reprezentacja Polski pokonała 2-1 Irlandię w ostatnim meczu eliminacji do Mistrzostw Europy 2016, które odbędą się we Francji. Zwycięstwo zapewniło naszej reprezentacji bezpośredni awans na finałowy turniej z drugiej pozycji w grupie.

Pierwszą bramkę dla biało-czerwonych strzelił w 13. minucie Grzegorz Krychowiak, ale nie długo było dane cieszyć się kibicom zgromadzonym na stadionie oraz przed telewizorami, gdyż Michał Pazdan chwilę po strzelonej bramce faulował przeciwnika i sędzia podyktował rzut karny dla Irlandczyków. Decyzją mocno kontrowersyjna, gdyż powtórki pokazują, iż przewinienie było przed polem karnym. Jon Walters pewnie wykorzystał jedenastkę i zabawa rozpoczęła się od nowa. Jeszcze przed przerwą wynik meczu ustalił niezawodny Robert Lewandowski, wykańczając piękną akcję naszej reprezentacji. Był to 13 gol Lewandowskiego w eliminacjach, tym samym wyrównał rekord Davida Healy’ego.