fortuna

Awans Hammarby Sebastiana Ludzika

Hammarby Sztokholm, którego piłkarzem jest Sebastian Ludzik w ostatniej kolejce zapewniło sobie awans do szwedzkiej ekstraklasy, pokonując 5:0 (0:0) Jönköpings Södra. Polski obrońca nie znalazł się jednak w meczowej kadrze na dzisiejszy mecz.

Na oczach ponad 30-tysięcznej publiczności gospodarze w pierwszej połowie prezentowali festiwal nieskuteczności, mimo, iż po niecałym kwadransie gry spotkanie zaczęło układać się dla nich idealnie. Czerwoną kartkę ujrzał bramkarz przyjezdnych, a sędzia za jego faul podyktował rzut karny, który na gola nie potrafił zamienić obchodzący w dniu dzisiejszym 34. urodziny Kennedy Bakircioglü. Piłkarz ten zrehabilitował się jednak tuż po zmianie stron, swoim trafieniem doprowadzając do ekstazy sympatyków stołecznej drużyny. Były reprezentant Szwecji i w przeszłości zawodnik Twente Ensheda, Ajaxu Amsterdam czy Racingu Santander po raz drugi na listę strzelców wpisał się w 62. minucie tym razem nie myląc się z jedenastu metrów.

Awans Hammarby miało już zapewniony i mogący grać już na całkowitym luzie piłkarze strzelili jeszcze trzy gole autorstwa Fredrika Torsteinbø, Michaela Timiseli i Linusa Halleniusa.

Sebastian Ludzik udzielił naszej stronie niedawno wywiadu, który możecie przeczytać TUTAJ

Superettan – 30. kolejka
Hammarby IF – Jönköpings Södra IF 5:0 (0:0)
Bakircioglü 48, 62 (k), Torsteinbø 78, Timisela 80, Hallenius 90+3

Sędzia: Robert Daradic
Widzów: 30 129

Żółte kartki: Israelsson, Saetra – Svensson, Thelin
Czerwona kartka: Cajtoft 14 (Jönköping)

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.