Hammarby Sztokholm, którego piłkarzem jest Sebastian Ludzik w ostatniej kolejce zapewniło sobie awans do szwedzkiej ekstraklasy, pokonując 5:0 (0:0) Jönköpings Södra. Polski obrońca nie znalazł się jednak w meczowej kadrze na dzisiejszy mecz.

Na oczach ponad 30-tysięcznej publiczności gospodarze w pierwszej połowie prezentowali festiwal nieskuteczności, mimo, iż po niecałym kwadransie gry spotkanie zaczęło układać się dla nich idealnie. Czerwoną kartkę ujrzał bramkarz przyjezdnych, a sędzia za jego faul podyktował rzut karny, który na gola nie potrafił zamienić obchodzący w dniu dzisiejszym 34. urodziny Kennedy Bakircioglü. Piłkarz ten zrehabilitował się jednak tuż po zmianie stron, swoim trafieniem doprowadzając do ekstazy sympatyków stołecznej drużyny. Były reprezentant Szwecji i w przeszłości zawodnik Twente Ensheda, Ajaxu Amsterdam czy Racingu Santander po raz drugi na listę strzelców wpisał się w 62. minucie tym razem nie myląc się z jedenastu metrów.

Awans Hammarby miało już zapewniony i mogący grać już na całkowitym luzie piłkarze strzelili jeszcze trzy gole autorstwa Fredrika Torsteinbø, Michaela Timiseli i Linusa Halleniusa.

Sebastian Ludzik udzielił naszej stronie niedawno wywiadu, który możecie przeczytać TUTAJ