fortuna

Augustyn otrzyma szansę w Catanii Calcio?

Błażej Augustyn powraca do Catanii Calcio. Jak informują włoskie media, obrońca będzie mieć okazję do zaprezentowania swoich umiejętności sztabowi szkoleniowemu 11. zespołu Serie A.

Polak ostatni sezon spędził na wypożyczeniu do Vicenzy Calcio, jednak nie może zaliczyć tej „przygody” do udanych. 24-latek pod koniec sezonu stracił miejsce w składzie, a jego drużyna przegrała baraże o utrzymanie i spadła z Serie B.

Według Tuttomercatoweb.com, nie przeszkadza to działaczom Catanii, którzy postanowili, że obrońca będzie przygotowywać się z pierwszym zespołem. O tym, że w sycylijskim klubie wiążą plany z Augustynem, może świadczyć wypowiedź Giuseppe Bonnano, dyrektora technicznego „Rossazzurri”.

– Chcemy zatwierdzić do gry każdy z trzech elementów bloku defensywnego (Spolli, Legrottaglie, Marchese), którzy bardzo dobrze spisywali się w zeszłym sezonie. Dodatkowo powraca Augustyn, ale myślę, że ktoś może do nas przyjść do końca sierpnia – powiedział Bonnano.

Augustyn jest piłkarzem Catanii od lata 2009 roku. W barwach tego klubu, rozegrał w sumie 16 meczów ligowych, w trakcie dwóch sezonów. Wynik ten mógłby być o wiele lepszy, gdyby nie poważna kontuzja, która wyeliminowała go z gry w pierwszej części sezonu 2010/11.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.