fortuna

Augustyn ostatecznie pozostał w Catanii Calcio

Niemal przez całe letnie okno transferowe we włoskich mediach spekulowano, gdzie w nowym sezonie będzie występować Błażej Augustyn. Polski obrońca ostatecznie nie zmienił pracodawcy i pozostał zawodnikiem Catanii Calcio.

Wydawało się, że odejście 24-latka jest pewne niemal w stu procentach, zwłaszcza że spekulacje te potwierdził dyrektor sportowy klubu z Sycylii, Sergio Gasparin. – Ten gracz odchodzi, zwalniając miejsce dla ewentualnych nowych piłkarzy – zapowiadał Włoch tydzień przed zamknięciem okna transferowego.

O pozyskanie grającego w poprzednim sezonie na wypożyczniu w Vicenzie Calcio defensora rywalizowały aż cztery drużyny grające w Serie B: Ascoli Calcio, Nocerina Calcio, US Lecce oraz beniaminek Virtus Lanciano. Dodatkowo włoskie media donosiły, że zainteresowany sprowadzeniem Polaka jest także jeden z angielskich klubów.

Augustyn pozostał jednak w Catanii Calcio, w której będzie pełnić rolę stopera numer „4”. W związku z tym Polak nie będzie mieć wielu szans na grę, ale trener Rolando Maran może skorzystać z jego wszechstronności i spróbować wystawić Polaka na innej pozycji w defensywie, w przypadku niedyspozycji jednego z podstawowych graczy.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.