FK Homel przegrało w 28. kolejce Vysheyshayej Ligi z Szachtiorem Soligorsk 1:4 (0:1). W podstawowym składzie gości wybiegł Tomasz Nowak. Pomocnik asystował przy jedynej bramce zdobytej przez swoją drużynę.

Ekipie, która jeszcze niedawno rywalizowała w eliminacjach Ligi Europy (odpadła po dwumeczu z Liverpoolem) wyraźnie nie układała się gra. Szansę na gola miał między innymi Nowak, jednak jego uderzenie z dystansu obronił Yury Tsygalko. Szachtior strzelił pierwszą bramkę w 32. minucie. Jej autorem został Alexei Rios.

Przyjezdnym udało się wyrównać pięć minut po przerwie. 26-latek z Polski otrzymał dobre podanie z prawego skrzydła. Miał wiele szczęścia i piłka po jego zagraniu trafiła pod nogi Dmitriego Platonova, który trafił do pustej bramki. W 64. minucie Yury Kolomyts strzelił bezpośredniu z rzutu wolnego na 2:1. Pięć minut później z murawy zszedł były reprezentant Polski, którego zmienił Igor Ţîgîrlaş.

W 76. minucie Kolomyts ponownie trafił do siatki z wolnego. Dzieła znieszcznia dokonał w doliczonym czasie gry Andrey Khachaturyan, zdobywając bramkę w dość niecodzienny sposób.

Zespół Tomasza Nowaka spadł na czwarte miejsce w tabeli. W dorobku ma 44 punkty. Szachtior z 51 „oczkami” jest wiceliderem.