Na kilka dni przed spotkaniem reprezentacji Polski z Ukrainą do optymalnej dyspozycji wraca Sebastian Boenisch. Defensor zaliczył asystę w przegranym 1:2 (0:1) meczu z Bayernem Monachium.

26-latek po dwóch meczach przerwy powrócił do wyjściowego składu Bayeru Leverkusen, natomiast Arkadiusz Milik zasiadł na ławce. Lider Bundesligi objął prowadzenie w 37. minucie. Do Mario Gómeza piłkę wrzucił Xherdan Shaqiri, a Niemiec przedryblował obrońców „Aptekarzy” i wyprowadził Bayern na prowadzenie.

Kwadrans przed końcem spotkania gospodarze wyrównali. Z rzutu rożnego dośrodkował Gonzalo Castro, a do futbolówki wyskoczył Boenisch. Reprezentant Polski przedłużył głową podanie i piłka znalazła się pod nogami Simona Rolfesa, który z kilku metrów trafił obok bezradnego Manuela Neuera.

Ostatnie słowo należało jednak do „Bawarczyków”. W końcówce pojedynku z wolnego wrzucał Bastian Schweinsteiger, a futbolówkę pechowo strącił Philipp Wollscheid pokonując własnego bramkarza.