Borussia Dortmund wygrała w meczu o Superpuchar Niemiec z Bayernem Monachium Roberta Lewandowskiego 2:0 (1:0). W spotkaniu wystąpił także Łukasz Piszczek, który zaliczył asystę, a Błaszczykowski znalazł się poza kadrą meczową.

Już na samym początku Shaqiri oddał strzał na bramkę, bez większego wysiłku piłkę wybił Langerak. W 10. minucie po błędzie Alaby futbolówkę przejął Immobile po czym niecelnie uderzył na bramkę Bayernu. Chwilę później Neuer wślizgiem uratował zespół przed stratą bramki kiedy to niebezpiecznie podawał jeden z obrońców.

W 23. minucie wynik otworzył Henrich Mkhitaryan, który ładnym strzałem wyprowadził Borussię na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą Aubameyang dograł do Hofmanna, który bez namysłu uderzył na bramkę strzeżoną przez Neura, Niemiec nie miał jednak problemów z obronieniem tego strzału.

PIŁKA NOŻNA SUPERPUCHAR NIEMIEC BORUSSIA BAYERN ( Henrikh Mikhitaryan Jonas Hofmann)

Tuż po wznowieniu gry, sam na sam z bramkarzem wyszedł Lewandowski, który zdołał jedynie trącić piłkę czubkiem buta i rezultat nie uległ zmianie. W 62. minucie Łukasz Piszczek włączył się do akcji ofensywnej i idealnie dośrodkował na głowę Pierre-Emericka Aubameyanga, który nie dał żadnych szans Neuerowi.

FBL-GER-SUPERCUP-DORTMUND-BAYERN MUNICH

W 81. minucie David Alaba wykonywał rzut wolny, piłka przeszła ponad murem ale dobrą interwencją popisał się Langerak. Już w doliczonym czasie gry Mkhitaryan wychodził sam na sam, ale Neuer w swoim stylu wyszedł z bramki i ubiegł Ormianina.

GERMANY SOCCER GERMAN SUPERCUP (Borussia Dortmund vs FC Bayern Munich)