1. FC Köln, w barwach którego zagrało dwóch Polaków, uległo u siebie Augsburgowi 1:2 (1:0). Dzięki zdobytym trzem punktom goście sensacyjnie awansowali na trzecie miejsce w tabeli Bundesligi.

W podstawowym składzie „Kozłów” wybieg Paweł Olkowski, natomiast Adam Matuszczyk i Sławomir Peszko zasiedli na ławce. Mecz świetnie rozpoczął się dla gospodarzy. W 13. minucie z prawej strony dośrodkował reprezentant Polski, piłkę przyjął na klatkę piersiową Anthony Ujah i pokonał Alexandra Manningera, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie, które utrzymali jedynie do 53. minuty. Wówczas z bliskiej odległości futbolówkę w siatce umieścił Nikola Đurđić. Na placu gry przebywał już wtedy Adam Matuszczyk, który na boisku zameldował się na początku drugiej połowy. Komplet punktów zapewnił gościom Alexander Esswein, trafiając do siatki w 90. minucie.