Girondins Bordeaux pokonało na wyjeździe Saint Étienne 3:2 (2:1) w meczu 38. kolejki francuskiej Ligue 1. Dzięki wygranej zespół Ludovica Obraniaka zakończył sezon na 5. miejscu i w przyszłym sezonie zagra w Lidze Europy.

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 18. minucie. Pierre-Emerick Aubameyang zagrał do wbiegającego w pole karne Joshuy Guilavogui, a ten precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w siatkę.

W 23. minucie „Żyrondyści” wyrównali. Dośrodkowanie Benoita Trémoulinasa strzałem głową na bramkę zamienił Cheikha Diabate. Sześć minut później Malijczyk ponownie trafił głową. Tym razem pięknym dośrodkowaniem popisał się Ludovic Obraniak.

Cztery minuty po wznowieniu drugiej połowy znowu był wynik remisowy, bowiem gola strzelił Guilavogui.

Goście zdawali sobie sprawę, że jeżeli chcą w przyszłym sezonie zagrać w europejskich pucharach, muszą ten mecz wygrać. W 68. minucie bardzo dobrze przeprowadzoną kontrę wykończył Yoan Gouffran, wyprowadzając Bordeaux na prowadzenie, którego nie oddało do końca meczu.

Ligue 1 – 38. kolejka
Saint Étienne – Girondins Bordeaux 2:3 (1:2)