W świątecznej kolejce holenderskiej ekstraklasy w Kerkrade miejscowa Roda podejmowała jednego z głównych kandydatów do zdobycia mistrzostwa kraju- PSV Eindhoven. Po wyrównanym spotkaniu padł remis.

W podstawowym składzie gospodarzy oglądaliśmy Filipa Kurto. Mecz na ławce rezerwowych rozpoczęli: Mateusz Prus i Mikołaj Lebedyński z Rody, oraz Przemysław Tytoń z PSV Eindhoven.

W trzynastej minucie na prowadzenie wyszła ekipa polskiego bramkarza. Po dokładnej wrzutce z rzutu rożnego nie pilnowany Demouge uderzeniem głową pokonał Boy’a Watermana.

Po sześciu minutach mieliśmy już 1-1. Filipa Kurto z bardzo bliskiej odległości pokonał Ola Toivonen, który dzisiejszego popołudnia miał patent na Polaka. W 33. minucie to właśnie Szwed dał prowadzenie ekipie z koncernu Philipsa.

Roda do końca walczyła, aby zakończyć spotkanie ze zdobyciem jednego punktu. Na trzy minuty przed końcem niedzielnego meczu po asyście Lebedyńskiego gola strzelił Malki.

Polski napastnik pojawił się na boisku dopiero w 85. minucie.