W meczu na szczycie niemieckiej Bundesligi Borussia Dortmund zremisowała z Bayernem Monachium 1:1 (1:1). Przy trafieniu dla gospodarzy asystował Jakub Błaszczykowski, a Robert Lewandowski nie trafił do bramki z rzutu karnego.

Obaj wybiegli w podstawowym składzie, natomiast kontuzjowany Łukasz Piszczek znalazł się poza kadrą meczową BVB, które objąło prowadzenie w 11. minucie. Podanie na lewe skrzydło otrzymał kapitan reprezentacji Polski i po którkim dryblingu dosponale dośrodkował do nadbiegającego Kevina Großkreutza, a ten bez problemów pokonał Manuela Neuera.

Dwanaście minut później po dośrodkowaniu Rafinhii piłkę głową między słupki skiegował Mario Gómez. Po godzinie gry fantastyczną sytuację do strzelenia gola miał Lewandowski. Polak z rzutu karnego uderzył jednak na tyle słabo, że Neuer obronił strzał i uratował „Bawarczyków” przed porażką. W 62. i 64. minucie Rafinha ujrzał żółte kartki, przez co musiał opuścić plac gry. W 84. minucie Błaszczykowski został zmieniony przez Svena Bendera.