PEC Zwolle niespodziewanie pokonało u siebie Feyenoord Rotterdam 3:2 (2:2) w meczu 23. kolejki holenderskiej Eredivisie. Udział w sukcesie gospodarzy miał Mateusz Klich, który rozegrał 90 minut i zaliczył asystę.

Zwolle wyszło na prowadzenie już w 2. minucie, kiedy do własnej siatki trafił napastnik gości, Graziano Pellè. Cztery minuty później było już 2:0 dla gospodarzy. Fantastyczne prostopadłe podanie od Arne Slota na gola zamienił Darryl Lachman.

W 33. minucie Feyenoord zdobył kontaktowe trafienie. Tym razem piłkę do właściwej bramki skierował Pellè. Ten sam zawodnik już minutę później doprowadził do wyrównania, wykańczając dośrodkowanie z rzutu rożnego od Jordy’ego Clasie.

Do końca pierwszej połowy, jak i przez znaczną część drugiej, wynik nie ulegał zmianie. Dopiero kwadrans przed zakończeniem regulaminowego czasu gry gospodarzom udało się ponownie wyjść na prowadzenie, którego nie oddali do końca spotkania.

Piłkę w rogu boiska ustawił Mateusz Klich i dośrodkował w pole karne. Futbolówki nie udało się wybić golkiperowi zespołu z Rotterdami, Erwinowi Mulderowi, a ta trafiła pod nogi Denniego Avdicia, który skierował ją do siatki.

Dzięki wygranej, Zwolle wydostało się z strefy barażowej i awansowało na 15. miejsce w tabeli. Feyenoord zajmuje w niej 4. lokatę, gwarantującą grę w fazie grupowej Ligi Europy.