Huntly FC przegrało 3:4 z Inverurie Loco Works FC w II rundzie Scottish Cup. Całe spotkanie zaliczyli dwaj Polacy, grający w ekipie gości – Andrzej Sławomir Kleczkowski i Łukasz Stasiak. Ten pierwszy zaliczył asystę, a drugi trafił do własnej bramki.

Gospodarze mogli strzelić bramkę w 11. minucie, jednak David Booth nie trafił z rzutu karnego. W 25. minucie niefortunnie interweniował Stasiak i głową pokonał własnego bramkarza. Siedem minut później przyszło wyrównanie. Dogranie Kleczkowskiego zamienił na bramkę Russell Guild. W 35. minucie Huntly wyszło na prowadzenie za sprawą gola Davida Bootha.

Dziewięć minut po zmianie stron dośrodkowanie Russella Guilda przejął Neale Davidson i trafił do siatki. Końcówka należeła jednak do przyjezdnych. W 68. i 70. minucie na listę strzelców wpisał się Neil Gauld. Upragniony awans zapewnił Inverurie w 79. minucie Stuart McKay.

Łukasz Stasiak jest piłkarzem szkockiego klubu od lipca. Trafił tam z Pomorza Potęgowo. Kleczkowski jest za to zawodnikiem Huntly od sezonu 2009/2010 (sezon 2010/2011 spędził w Mazurze Ełk). Stasiak jest napastnikiem, natomiast Kleczkowski może też grać w pomocy.

Obie drużyny grają w szkockiej Highland Football League (V poziom). Zespół polskich zawodników po sześciu rozegranych meczach ma na koncie 15 punktów i zajmuje trzecią pozycję. Inverurie Loco Works FC spisuje się gorzej. Rozegrali jedno spotkanie więcej i mają 10 „oczek”.