Aspirujący do gry w reprezentacji Polski Lukas Jutkiewicz zaliczył asystę w spotkaniu 39. kolejki Championship, w którym jego Middlesbrough FC zremisowało z Bristol City 1:1 (0:1). To druga asysta napastnika w tym sezonie.

Bristol objęło prowadzenie w 13. minucie. Podanie Jona Steada na gola zamienił Hogan Ephraim. Walczące o awans do Premiership Middlesbrough nie mogło pozwolić sobie na porażkę z zagrożoną spadkiem drużyną, dlatego ruszyli do ataku.

Ich starania przyniosły skutek w 56. minucie. Do siatki trafił Malaury Martin, a asystę przy tej bramce zaliczył Jutkiewicz. Gospodarze do końca walczyli o zwycięstwo, o czym świadczy liczba siedemnastu oddanych strzałów, ale więcej bramek nie padło. Nie wykorzystali również gry w przewadze, bowiem w 76. minucie czerwoną kartką ukarany został Ryan McGivern.

Grający przez pełne 90 minut Jutkiewicz, w całym meczu oddał trzy strzały, ale żaden z nich nie zmierzał w światło bramki. Urodzony w Southampton napastnik niedawno zadeklarował,
że gdyby otrzymał propozycję gry w reprezentacji Polski, chętnie by z niej skorzystał. Piłkarz posiada polskie obywatelstwo, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie jego gry dla „biało-czerwonych”.