W 14. serii gier niemieckiej ekstraklasy 1. FSV Mainz 05 wygrało na wyjeździe z rewelacją obecnych rozgrywek, Eintrachtem Frankfurt 3:1 (2:0). W pierwszej jedenastce „Die Nullfünfer” wybiegł Eugen Polanski i zaliczył asystę.

W 18. minucie dogranie Shawna Parkera wykorzystał Andreas Ivanschitz i wyprowadził swoją ekipę na prowadzenie. 180 sekund przez końcem pierwszej połowy reprezentant Polski po kilkunastometrowym rajdzie dobrze podał do wbiegającego Parkera i do przerwy wynik brzmiał 0:2.

Po zmianie stron kolejną bramkę dołożyli przyjezdni. Tym razem trafił Nikolče Noveski. Chwilę wcześniej żółtą kartkę obejrzał Polanski. W 55. minucie beniaminek Bundesligi strzelił gola. Nie uczynił tego jednak żaden zawodnik „Orłów”. Własnego bramkarza pokonał Ádám Szalai. W 88. minucie za drugi żółty kartonik z boiska wyleciał Julian Baumgartlinger.

Mainz znajduje się na siódmej pozycji w tabeli (19 punktów). Eintracht jest nadal czwarty.