1. FC Kaiserslautern pokonało na wyjeździe Hansę Rostock 3:1 (0:0) we wczorajszym meczu I rundy Pucharu Niemiec. W barwach zwycięzców całe spotkanie rozegrał Ariel Borysiuk. Polak asystował przy pierwszym golu dla FCK.

Goście objęli prowadzenie w 49. minucie. Polski pomocnik popisał się świetnym prostopadłym podaniem do Alberta Bunjaku, a ten zauważył, że źle ustawiony jest Johannes Brinkies i wykorzystał błąd bramkarza Hansy.

W 56. minucie padła druga bramka dla spadkowicza z Bundesligi. Podanie Gila Vermouth, precyzyjnym strzałem wykończył Hendrick Zuck. Dwadzieścia jeden minut później gospodarze zdobyli kontaktowego gola, a jego autorem był Johan Plat.

W końcówce zrobiło się groźnie pod polem karnym „Czerwonych Diabłów”, bowiem zawodnicy Hansy starali się doprowadzić do remisu. Gościom udało się jednak zażegnać niebezpieczeństwo, a dodatkowo, strzelili trzeciego gola.

Lewym skrzydłem akcję przeprowadził Mohamadou Idrissou. Następnie podał do Konstantinosa Fortounisa, a ten szybko odegrał do Borysiuka i pobiegł w kierunku bramki. Polak prostopadle zagrał do Vermoutha, który wbiegł w pole karne i wyłożył piłkę Fortounisowi, który skierował ją do pustej bramki.