Obecny mistrz Filipin nie spuszcza z tonu. Global FC odniosło dzisiaj trzecie zwycięstwo z rzędu i pokazało, że ponownie jest głównym pretendentem do tytułu. W rozbiciu Green Archers United FC pomógł Ben Starosta, który zaliczył asystę.

Polak wybiegł w podstawowym składzie swojej ekipy, a ta w 11. minucie wyszła na prowadzenie. Do siatki trafił Carlos de Murga. Po kwadransie gry drugiego gola dołożył Izzu El Habbib. Strzelił on bezpośrednio z rzutu wolnego podyktowanego za faul na Staroście. Były gracz Miedzi Legnica w 34. minucie miał okazję, by samemu wpisać się na listę strzelców, lecz po podaniu Jeffrey’a Christiaensa minimalnie chybił. 180 sekund później defensor ujrzał żółtą kartkę.

Niepokój wdarł się w szeregi gospodarzy po tym, jak w 48. minucie kontaktową bramkę zdobył Tating Pasilan. Taki stan nie trwał jednak długo – w 56. minucie po dograniu Starosty swoje drugie trafienie w tym pojedynku zaliczył sudański snajper Global FC.

Po godzinie gry na 4:1 strzelił Patrick Reichelt. Na dziewięć minut przed końcowym gwizdkiem ponownie swoich sił próbował Polak, ale jego mocne uderzenie poszybowało tuż nad poprzeczką. Wynik ustalił dwie minuty później Marvin Angeles. Na ostatnie trzy minuty wszedł James Gardner, który zmienił Bena Starostę.

Global z kompletem trzech zwycięstw awansowało na fotel lidera filipińskiej ekstraklasy. Green Archers nie uzyskało jak dotąd choćby punktu.