Brescia Calcio zremisowała na własnym boisku z Regginą Calcio 2:2 (2:1) w meczu 18. kolejki włoskiej Serie B.  W drużynie gospodarzy całe spotkanie rozegrał Bartosz Salamon, który zaliczył asystę.

Już w 10. minucie ekipa Polaka objęła prowadzenie. Salamon długim, górnym, ponad 60-metrowym wybiciem z linii obrony, uruchomił ustawionego najbliżej pola karnego gości Daniele Corvię.
Napastnik Brescii zabrał się z piłką i w sytuacji sam na sam ładnym lobem pokonał Paolo Baiocco.

Trudno powiedzieć czy były gracz Lecha Poznań rzeczywiście chciał podawać. Nie mniej jednak, wyszła z tego zagrania całkiem efektowna asysta.

Osiem minut później bramkarz Regginy ponownie musiał sięgać do siatki. Po raz kolejny za sprawą Corvii, którego tym razem, podaniem po ziemi z lewej strony pola karnego idealnie obsłużył Luigi Scaglia.

W doliczonym czasie gry pierwszej połowy nadzieję na korzystny rezultat przywrócił gościom Gianmario Comi. Przy ogromnym zamieszaniu przed bramką Michaela Arcariego napastnik przyjezdnych wykazał się sprytem i trafił z najbliższej odległości.

Do wyrównania doszło w 82 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego piłkę z pola bramkowego golkipera gospodarzy wybił głową jeden z obrońców Brescii, ale tuż pod nogi Antonino Barilli.Strzał pomocnika Regginy próbował blokować jeszcze Salamon, jednak płaskie uderzenie rywala było bardzo precyzyjne.

Polski środkowy obrońca podczas wczorajszej potyczki obejrzał czwartą żółtą kartkę w sezonie i będzie musiał pauzować w najbliższej serii gier zaplecza włoskiej ekstraklasy.

Brescia plasuje się na piątej pozycji w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Do liderującego US Sassuolo traci aż 15 „oczek”.