Ajax Amsterdam zremisował z ADO Den Haag 1:1 (1:0) w spotkaniu 14. kolejki holenderskiej Eredivisie. Przy golu Dayego Klaassena asystował Arkadiusz Milik, który wybiegł w podstawowym składzie swojego zespołu.

Goście jako pierwsi trafili do siatki w 8. minucie. Z lewego skrzydła na głowę Milika dośrodkował Ricardo Kishna, lecz Polak nie miał dogodnej pozycji do strzału. Zachował sięc przytomność umysłu i zamiast próbować uderzać, zgrał futbolówkę do nadbiegającego Klaassena, który wyprowadził Ajax na prowadzenie.

W drugiej odsłonie ADO prowadziło jednak wyrównaną walkę, czego skutkiem jest gol z 85. minuty. Głową piłkę zgrał

Mike van Duinen, a do siatki trafił sensacyjny lider klasyfikacji strzelców Eredivisie, rosły napastnik Michiel Kramer, który po dzisiejszym meczu ma na swoim koncie już 10 trafień. W doliczonym czasie gry drugą żółtą kartkię ujrzał defensor gospodarzy Gianni Zuiverloon.