Arsenal Londyn awansował do finału FA Cup pokonując Wigan Athletic. Po regulaminowym czasie gry było 1:1,  o awansie do finału zadecydowały rzuty karne. Bohaterem okazał się Łukasz Fabiański, który wybronił dwie jednastki.

Pierwsza połowa nie przysporzyła nam wielu emocji , Arsenal dominował jednak nie przekładało się to na ilość sytuacji podbramkowych, znacznie dogodniejszą sytuację do zdobycia bramki miało Wigan. W 28. minucie Jordi Gomez strzelił w poprzeczkę, a piłka wypadła poza bramkę.

Druga połowa przyniosła znaczne ożywienie w grze. W 63. minucie sędzia podyktował rzut karny dla obrońców tytułu, po faulu Pera Mertesackera na Callumie McManamanie. Do „jedenastki” podszedł Jordi Gomez i pewnie umieścił piłkę w siatce, Fabiański wprawdzie wyczuł intencję Hiszpana jednak nie sięgnął piłki i „The Latics” wyszli na prowadzenie.

Na odpowiedź „Kanonierów” nie musieliśmy długo czekać, londyńczycy rzucili się do odrabiania strat, a chwilę później Olivier Giroud trafił w słupek. W 82. minucie zrehabilitował się Mertesacker  doprowadzając do wyrównania.

Taki wynik utrzymał się do końca spotkania co oznaczało, że czeka nas dogrywka. Arsenal robił wszystko żeby zwyciężyć w tym spotkaniu. W 97. minucie sytuacji nie wykorzystał Sanogo, W 111. minucie piękny strzał Oxlade-Chamberlaina  zatrzymał się na spojeniu słupka z poprzeczką.

Wynik meczu nie uległ zmianie co oznaczało serię rzutów karnych. W niej bohaterem okazał się Łukasz Fabiański. Polak wybronił dwie pierwsze „jedenastki” upokarzając kolejno Garego Caldwella oraz Jacka Collisona. Zawodnicy „The Gunners ” się nie mylili i mogli świętować awans do zaplanowanego na 17 maja finału rozgrywanego na Wembley Stadium. Drugiego finalistę poznamy jutro kiedy to zmierzą się  Hull City – Sheffield United.