Arsenal Londyn po niespodziewanej porażce w pierwszym meczu półfinałowym Carling Cup z Ipswich Town 1-0 w rewanżu nie dał szans swojemu rywalowi i wygrał 3-0. 90 minut w bramce stał Szczęsny!

W pierwszej połowie Arsenal nie potrafił znaleźć drogi do bramki Fulop’a. Mimo usilnych prób podopieczni Arsene Wengera nie objęli prowadzenia. Za to w bramce dobrze spisywał się Wojtek Szczęsny.

Prowadzenie gospodarze objęli w 64 minucie kiedy to wynik spotkania otworzył Bendtner. Trzy minuty później było już 2-0, a autorem bramki został Koscielny. W 77 minucie wynik spotkania ustalił Fabregas.

Arsenal Londyn 3-0(0-0) Ipswich Town

Bendtner (61′), Koscielny (64′), Fabregas (77′)

Składy:

Arsenal: Szczęsny – Sagna (18. Eboue), Djourou, Koscielny, Clichy – Denilson, Wilshere, Fabregas, Arshavin (85. Walcott) – Bendtner, Van Persie (84. Nasri).

Ipswich: Fulop – Leadbitter, McAuley, Delaney, O’Dea – Kennedy, Healy (74. O’Connor), Norris, Edwards – Wickham, Priskin (63. Scotland).

Żółte kartki: Koscielny, Wickham