Anderlecht Marcina Wasilewskiego w 24. kolejce Jupiler Pro League pokonał mistrza kraju- KRC Genk 4:2. Polak rozpoczął spotkanie w pierwszym składzie i rozegrał cały mecz, a w 68. minucie ujrzał żółtą kartkę.

Anderlecht podejmował u siebie Genk i był zdecydowanym faworytem tego spotkania. Gospodarze nie zawiedli swych kibiców i wysoko, bo aż 4:2, pokonali aktualnego mistrza kraju.  Już w 8. minucie festiwal bramek rozpoczął piłkarz Genk- Benteke. Kibice Anderlechtu na remis czekali tylko kilka sekund- w tej samej minucie bramkę na 1:1 strzelił Suarez. W 35. minucie na 2:1 podwyższył Kljestan. Drużyna Polaka nie spoczęła jednak na laurach i w 60. minucie do siatki rywali trafił Mbokani. Genk zabrało się do pracy i 2. minuty później gospodarzy postraszył Barda strzelając na 3:2.   Zwycięstwo fioletowo – białych przypieczętował swoją drugą bramkę Mbokani.

Anderlecht z 53. punktami prowadzi w lidze wyprzedzając Club Brugge o siedem punktów.