RSC Anderlecht zaledwie zremisował 1:1 (0:1) z KV Kortrijk w meczu otwierającym sezon 2012/2013 w belgijskiej Jupiler League. Marcin Wasilewski rozegrał 90 minut i zarobił żółtą kartkę.

Kibice, którzy pojawili się dziś na Guldensporen Stadion, obejrzeli ciekawe i pełne emocji widowisko. Już w 21. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Ervin Zukanovi, co nieco zszokowało przyjezdnych z Anderlechtu. Jednak piłkarze Kortrijk bronili się skutecznie, nawet pomimo czerwonej kartki, którą w 60. minucie za faul w polu karnym został ukarany ich bramkarz – Kristof Van Hout. Rzutu karnego nie wykorzystał Dieumerci Mbokani, a losy spotkania w 81. minucie odmienił obrońca gości – Olivier Deschacht. Mecz zakończył się remisem 1:1, który nie zadowala tak naprawdę żadnej ze stron.

51-krotny reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut, jednak trener John van den Brom z powodu problemów kadrowych zmuszony był ustawić Wasyla na środku obrony. W 66. minucie Wasilewski został ukarany żółtą kartką.