Anderlecht pokonał KSC Lokeren 3:2 (1:0) i wywalczył Superpuchar Belgii. Wkład w sukces swojego zespołu miał Marcin Wasilewski. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie na środku defensywy „Fiołków”.

Gospodarze objęli prowadzenie w 24. minucie, dzięki trafieniu Dennisa Praeta. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Już na początku drugiej części gry, Anderlecht podwyższył wynik meczu. Podanie Dennisa Odoi na gola zamienił Dieumerci Mbokani.

Wydawało się, że „Fiołki” już nie roztrwonią swojej przewagi, jednak już dwie minuty później goście strzelili kontaktową bramkę. Do siatki trafił Ivan Leko. W 58. minucie Chorwat wykorzystał podanie Benjamina De Ceulaera i doprowadził do remisu.

W 76. minucie Anderlecht ponownie wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca meczu. Gola na wagę trofeum dla „Fiołków” strzelił Guillaume Gillet.