Zespół Marcina Wasilewskiego Anderlecht Bruksela pokonał KSC Lokeren 3:2 (1:0) w spotkaniu 18. kolejki belgijskiej Jupiler League. Polski obrońca rozegrał 90 minut i zaliczył asystę przy drugim golu dla gospodarzy.

Lider ligi belgijskiej objął prowadzenie w 38. minucie po golu Guillaume’a Gilleta. Siedem minut po rozpoczęciu drugiej połowy wyrównał Benjamin De Ceulaer.

W 61. minucie ponownie na prowadzenie Anderlecht wysunął Gillet. Belg trafił głową po bardzo dobrym dośrodkowaniu Marcina Wasilewskiego.

Piłkarze Lokeren nie odpuszczali i w 76. minucie ponownie doprowadzili do wyrównania, a trafienie zaliczył Benjamin Mokulu Tembe.

22-letni napastnik pięć minut później został zmieniony przez Geira Ludviga Fevang. Doświadczony Norweg dał fatalną zmianę, bowiem w 83. minucie trafił do własnej siatki, dzięki czemu komplet punktów zgarnęli gospodarze.

Drużyna Wasilewskiego umocniła się na prowadzeniu w tabeli z 39 punktami na koncie. Lokeren plasuje się na 11. lokacie.