Anderlecht Bruksela pewnym krokiem zmierza po mistrzostwo kraju. W meczu na szczycie belgijskiej Jupiter League podopieczni Ariela Jacobsa pokonali Gent 3-1. 90 minut w zespole gospodarzy rozegrał Marcin Wasilewski.

Mecz zaczął się dla piłkarzy ze stolicy źle, gdyż już w 6 minucie bramkę dla gości zdobył Jorgensen. Jeszcze przed przerwą jednak dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Milan Jovanović, a przed minut przed końcem wynik meczu ustalił Matias Suarez i Anderlecht powiększył przewagę nad drugim w tabeli Gent do 9 punktów.

Wasilewski po raz kolejny rozegrał pełne spotkanie. 31-letni reprezentant Polski w obecnym sezonie zagrał w 17 spotkaniach, a od pięciu meczów nie zszedł z boiska nawet na minutę.