Anderlecht Bruksela pokonał u siebie AEL Limassol 2:0 (0:0) i awansował do fazy grupowej Ligi Mistrzów. 90 minut w barwach gospodarzy na środku obrony rozegrał reprezentant Polski, Marcin Wasilewski.

Anderlecht musiał w tym meczu odrabiać straty z pierwszego meczu, bowiem na Cyprze AEL wygrał 2:1. Od początku meczu piłkarze z Brukseli starali się zdobyć gola, jednak Cypryjczycy dzielnie się bronili. Do przerwy było 0:0.

Po zmianie stron Anderlecht nadal nie potrafił zdobyć gola. Trener Belgów przeprowadzał zmiany i to poskutkowało, bo w 81. minucie Mbokani wprowadził w szał miejscowych kibiców. W tym momencie to Anderlecht był w piłkarskiej elicie.

Cypryjczycy starali się wyrównać, ale to gospodarze zdobyli drugiego gola. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry wprowadzony wcześniej Jakovenko przypieczętował awans Belgów. W dwumeczu padł wynik 3:2 dla Anderlechtu.

Bardzo dobre spotkanie rozegrał Marcin Wasilewski. Miejmy nadzieję, że równie dobrze będzie w fazie grupowej. Mecz prowadził polski arbiter, Marcin Borski.