KVC Westerlo niespodziewanie pokonało Anderlecht Bruksela 2:0 w spotkaniu 27. kolejki belgijskiej Pro League. W zespole gości do 67. minuty grał polski obrońca Marcin Wasilewski.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w 7. minucie, ale Oleksandr Yakovenko trafił w słupek. Ten sam zawodnik w pierwszej połowie miał jeszcze kilka dobrych sytuacji, jednak brakowało mu skuteczności.

Ukrainiec przełamał się w 60. minucie, kiedy wykorzystał rzut karny podyktował za faul na Christianie Brülsie. Siedem minut później trener Anderlechtu Ariel Jacobs zdecydował się na bardziej ofensywne ustawienie, dlatego za Wasilewskiego na boisku pojawił się napastnik Tom De Sutter.

Na nic to się jednak zdało, bowiem w 77. minucie podanie Brülsa na bramkę zamienił Dieter Dekelver. W końcówce meczu goście groźniej zaatakowali, ale nie zdołali pokonać dobrze spisującego się dzisiaj Barta Deelkensa.

Porażka sprawiła, że Anderlecht spadł na drugie miejsce w tabeli. Lepszym stosunkiem bramkowym prowadzi KRC Genk. Westerlo awansowało na 10. pozycję.

KVC Westerlo – Anderlecht Bruksela 2:0