fortuna

Alexander Gorgon nie zagra dla Polski!

Gorgon jest Austriakiem, którego rodzice przed laty wyemigrowali z Polski i osiedlili się w Wiedniu. W rozmowie z „Przeglądem Sportowym” zawodnik wypowiedział się odnośnie reprezentowania kraju swoich rodziców.

24-latek jest zawodnikiem Austrii Wiedeń. Przyjechał wraz z drużyną na Deyna Cup, jednak nie była to dla niego pierwsza wizyta w naszym kraju, który odwiedza regularnie podczas Świąt Bożego Narodzenia oraz Wielkanocy. Zna też doskonale język polski.

– Rodzice są z Polski. Ja urodziłem się w Wiedniu. – powiedział. – Chodziłem tam do szkoły. Przyjaciół też mam z tego kraju. Płynie we mnie polska i austriacka krew. W domu jednak mówimy po polsku.

W takich okolicznościach nie mogło zabraknąć pytania o ewentualną grę w polskiej kadrze. Jednak zawodnik w dość jednoznaczny sposób wypowiedział się na ten temat.

– Mam tylko austriackie obywatelstwo i musiałbym się go zrzec żeby dostać polskie, a tego nie zrobię. Poza tym jestem już powoływany do austriackiej reprezentacji. I na tym się koncentruję.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.