W spotkaniu 9. kolejki niemieckiej 3. Fußball-Ligi, VfB Stuttgart II przegrało z Chemnitzer FC 0:1 (0:0). W barwach zwycięzców 90 minut rozegrał Adrian Mrowiec, dla którego był to debiut w nowym klubie.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, chociaż kilka dogodnych sytuacji mieli gospodarze. Drugi zespół grającej w Bundeslidze drużyny, nie potrafił jednak udokumentować swojej przewagi.

W drugiej części spotkania znacznie lepiej spisywali się przyjezdni i to oni zaczęli przeważać na placu gry. Ich odważna gra przyniosła efekt w 68. minucie, kiedy gola na wagę trzech punktów strzelił Maik Kegel.

Mrowiec rozegrał pełne 90 minut na swojej ulubionej pozycji, defensywnego pomocnika. Polak, który wystąpił w koszulce z numerem „15” na plecach, w 75. minucie został ukarany żółtą kartką.

28-latek tydzień temu podpisał dwuletni kontrakt z Chemnitzer FC. Polski piłkarz pozostawał bez klubu od połowy lipca, kiedy jego ówczesny zespół, RB Lipsk, rozwiązał z nim umowę.