Rene Adler będzie prawdopodobnie pierwszym bramkarzem Manchesteru United w przyszłym sezonie. Niemiecki bramkarz ma być następcą kończącego karierę Edwina van der Sara. To zła informacja dla Tomasza Kuszczaka.

W ostatnich dniach niemieckie i angielskie media zgodnie twierdziły, że to właśnie 25-letni golkiper Bayeru Leverkusen będzie podstawowym bramkarzem „Czerwonych Diabłów” w przyszłym sezonie. To oznacza, że w drużynie wicemistrza Anglii zabraknie miejsca dla Tomasza Kuszczaka, który od kilku lat liczył, że to on przejmę bluzę z numerem 1 po Holendrze.

„Działacze Manchesteru poinformowali nas, że za kilka dni przyjadą negocjować z Adlerem indywidualny kontrakt” – powiedział Rudi Voller, menedżer Bayeru. Adler ma zapisaną w kontrakcie klauzulę, w której zapisano, że jeśli Manchester United zapłaci 24 miliony euro to bramkarz będzie mógł opuścić klub.

„Jestem wielkim fanem Manchesteru i dlatego chciałem, żeby w mojej umowie zawarty był punkt, że mogę odejść tylko do tego klubu” – stwierdził niemiecki piłkarz.

Adler 10 razy zagrał w reprezentacji swojego kraju. Miał być pierwszym bramkarzem Niemiec na Mistrzostwach Świata w RPA, jednak nie pojechał na turniej z powodu kontuzji.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.