Arsenal Londyn zremisował na własnym boisku z Sunderlandem 0:0. Cały mecz w bramce drużyny ze stolicy Anglii rozegrał Wojciech Szczęsny. Na ławce rezerwowych nie pojawił jednak Łukasz Fabiański.

Mecz w dobrym stylu rozpoczęli gospodarze. W pierwszych minutach najgroźniejszym piłkarzem trzeciej drużyny Premier League poprzedniego sezonu był Santi Cazorla, który został sprowadzony do Arsenalu tego lata z hiszpańskiej Malagi.

W 19. minucie gry przed szansą otworzenia wyniku stanął Cazorla, ale nie zdołał pokonać Simona Magnoleta.

Kilka minut później Lukas Podolski i Theo Walcott kilkoma dobrymi podaniami przedostali się pod bramkę gości. Akcję „Kanonierów” zakończył strzałem Abou Diaby. Piłka jednak nie wpadł ado bramki.

W drugiej połowie Arsenal także był zespołem, który dyktował warunki gry. W 51. minucie strzałem z rzutu wolnego bramkarza Sunderlandu postrzaszył Lukas Podolski.

Przez ostatnie pół godziny gospodarze nie potrafili stworzyć sobie dogodnych sytuacji do strzelenia bramki, ale w dalszym ciągu nie pozwalali przedostać się piłkarzom gości pod własne pole karne.