Zespół Tomasza Gruszczyńskiego F91 Dudelange pokonał na wyjeździe Folę Esch 3:0 w sobotnim meczu 14. kolejki luksemburskiej BGL Ligue. Polski napastnik grał do 81. minuty.

Fola już od początku spotkania musiała grać w dziesiątkę, bowiem drugą żółtą kartką w 16. minucie ukarany został Johanna Omolo. Minutę później goście objęli prowadzenie po golu Bryana Mélisse’a. Sześć minut przed przerwą wynik na 2:0 podwyższył najlepszy strzelec Dudelange w tym sezonie – Daniel Da Mota.

W 81. minucie z boiska wszedł Tomasz Gruszczyński. Strzelec 10 goli w obecnych rozgrywkach tym razem nie trafił do siatki. Za Polaka na placu gry pojawił się Ibrahim Somé. Piłkarz z Demokratycznej Republiki Konga w doliczonym czasie gry ustalił wynik meczu na 3:0.

Po 16. kolejkach Dudelange pewnie prowadzi w lidze i ma aż 17 punktów przewagi nad drugim Differdange 03. Fola Esch zajmuje 6. pozycję.

Fola Esch – F91 Dudelange 0:3