1. FC Köln przegrało z Eintrachtem Braunschweig 0:1 (0:0) w pierwszej kolejce 2. Bundesligi. W podstawowym składzie „Kozłów” wybiegł Adam Matuszczyk, a Kacper Przybyłko przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Matuszczyk mógł zdobyć bramkę już w 8. minucie, lecz minimalnie przestrzelił. Jeszcze przed przerwą swoją sytuację miał Jong Tae-se, jednak i on minimalnie chybił.

Od początku drugiej połowy goście zaczęli atakować. W 66. minucie 23-letni pomocnik z Polski zdecydował się na strzał z dystansu. Jego uderzenie obronił jednak w świetnym stylu Daniel Davari. Przejście do ofensywy zemściło się na piłkarzach FC Köln dwie minuty później. Na listę strzelców wpisał się, wprowadzony minutę wcześniej, Orhan Ademi. W 76. minucie trener Holger Stanislawski zdjął Matuszczyka. W miejsce Polaka wszedł Mato Jajalo.

Kolejny mecz 1. FC Köln zagra już w piątek. W drugiej kolejce zaplecza niemieckiej ekstraklasy zmierzą się oni na własnym obiekcie z drużyną Davida Blachy, SV Sandhausen.