Borussia Mönchengladbach pokonała na własnym boisku 1. FSV Mainz 05 2:0 (0:0) po trafieniach  Mike Hanke i Juana Arango. W drużynie gości od pierwszej minuty na boisku pojawił się Eugen Polanski.

Gospodarze objęli prowadzenie dopiero w 58. minucie. Zawodnicy z Mönchengladbach szybkimi podaniami przenieśli akcję z lewej na prawą stronę boiska. Już z pola karnego Tony Jantschke wyłożył piłkę Mike Hanke, a ten strzelił na pustą bramkę.

Kolejny cios zawodnicy Borussi zadali pięć minut później. Błąd popełnił golkiper gości, który najpierw wybiegł poza pole karne, a potem wybił piłkę wprost pod nogi Juana Arango. Wenezuelczyk nie wahał się i zdecydował bezpośrednio uderzyć na bramkę przeciwnika z około 45 metrów. Po tej bramce piłkarze 1. FSV Mainz 05 nie mogli się już podnieść.

Eugen Polanski został zmieniony w 66. minucie przez Nicolaia Müllera. Reprezentant Polski może zaliczyć ten występ do udanych. Od serwisu „Goal.com” otrzymał notę „3” w pięciostopniowej skali.

Zespół Polaka po szesnastu kolejkach zajmuje obecnie jedenastą pozycję z 23 punktami na swoim koncie.