W sparingowym meczu 1. FC Kaiserslautern przegrało z Bayernem Monachium 2:3 (1:1). W podstawowej jedenastce gospodarzy wybiegł Ariel Borysiuk, który przebywał na murawie do 56. minuty.

Goście mogli wyjść na prowadzenie już w 3. minucie, jednak strzał Mario Gomeza z sześciu metrów świetnie obronił Tobias Sippel. W 23. minucie lewą stroną przedarł się Arjen Robben, który podał do Gomeza. Niemiecki napastnik zagrał z pierwszej piłki do Thomasa Müllera, a ten strzelił przy lewym słupku do pustej bramki.

W 36. minucie przed polem karnym Bayernu sfaulowany został Albert Bunjaku. Do piłki podszedł Florian Dick i płaskim strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego pokonał Manuela Neuera.

Po zmianie stron tempo gry narzucił bawarski klub, jednak jego piłkarze nie potrafili pokonać wprowadzonego w przerwie Davida Hohsa. W 56. minucie Arila Borysiuka zmienił Denis Linsmayer. „Bawarczycy” dopięli oni swego dopiero w 68. minucie. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Thomas Müller. Niemiec dograł jednak idealnie do Emre Cana, który wpakował futbolówkę do pustej bramki.

Cztery minuty przed końcem spotkania na 1:3 podwyższył nowy nabytek finalisty Ligi Mistrzów – Xherdan Shaqiri. 20-latek otrzymał świetną piłkę od Philippa Lahma. Szwajcar zrobił to, co jego dwaj koledzy – strzelił na pustą bramkę. W 90. minucie wynik spotkania na 2:3 ustalił Itay Sechter. Wykorzystał on błąd Toniego Kroosa, któremu odebrał piłkę i po podbiegnięciu kilku metrów strzelił tuż przy prawym słupku bramki Manuela Neuera.

1. FC Kaiserslautern – Bayern Monachium 2:3 (1:1)