Drużyna 1. FC Köln pokonała dziś w meczu towarzyskim holenderski SC Heerenveen 2:0 (1:0). Obie bramki zdobył Tunezyjczyk Adil Chihi, a w wyjściowym składzie popularnych „Koziołków” pojawił się polski pomocnik, Adam Matuszczyk.

Matuszczyk przebywał dziś na boisku 45 minut, bowiem w przerwie trener Holger Stanislawski zdecydował się zdjąć go z placu gry, a na jego miejsce wprowadzić Mato Jajalo. Polak zaliczył przeciętny występ notując w pierwszej połowie kilka poprawnych zagrań, zaś w 41. minucie otrzymał żółtą kartkę. W meczu nie zagrał drugi z Polaków reprezentujących klub z Kolonii – Kacper Przybyłko.

Drużyna z RheinEnergieStadion po dwóch trafieniach tunezyjskiego pomocnika Adila Chihi pokonała przyjezdnych z Heerenveen 2:0.

1. FC Köln – SC Heerenveen 2:0 (1:0)