To właśnie 13 marca 1979 roku  na świat przyszedł obrońca reprezentacji Polski oraz Trabzonsporu, Arkadiusz Głowacki. Arek urodził się w Poznaniu, gdzie rozpoczął piłkarską karierę!

Dysponujący dobrymi warunkami fizycznymi (186 cm wzrostu i 78 kg wagi) zawodnik swoją karierę rozpoczynał występując w zespołach TPS Winogrady oraz SKS 13 Poznań. Profesjonalnie zaczął grać w Lechu Poznań, do którego trafił w 1995 roku. W polskiej ekstraklasie zadebiutował 7 maja 1997 roku w spotkaniu Lecha Poznań z Amicą Wronki.

W trakcie sezonu 1999/2000 przeniósł się do Wisły Kraków. 15 czerwca 2010 został sprzedany do tureckiego Trabzonsporu. Podpisal z tym klubem dwuletni kontrakt z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Głowacki zadebiutował w drużynie z Trabzonu 7 sierpnia w spotkaniu o Superpuchar Turcji z Bursasporem, wygranym przez Trabzonspor 3:0.

Cała redakcja ePilka.pl składa zawodnikowi najserdeczniejsze życzenia. Powodzenia w życiu prywatnym i jak najdłuższej radości z gry w piłkę! STO LAT AREK!

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.