Dziś odbyły się dwa mecze w trzeciej lidze niemieckiej z udziałem polskich zawodników. W Halle dwie bramki puścił Dominik Kisiel, zaś na ławce zasiadł Maciej Zięba, a w Münster remis wywalczył Marcus Piossek.

Wielkie emocje kibicom zapewnili piłkarze Preußen Münster i Rot-Weiß Erfurt. Do 88. minuty zawodnicy z Erfurtu prowadzili 3:1. Jednak po bramkach Gaetano Manno i Amaury’ego Bischoffa gospodarze zdołali wywalczyć punkt. Piossek rozegrał całe spotkanie w barwach gospodarzy.

3. Liga – 3. kolejka
Preußen Münster – Rot-Weiß Erfurt 3:3 (1:0)
Bischoff  11, 90+3, Manno 88 – Brandstetter 8, Tunjic 53, Stolze 83

Sędzia: Norbert Giese
Widzów: 7 465

Żółte kartka: Kara – Brandstetter, Odak, Laurito
Czerwona kartka: Tunjic (67. minuta, Rot-Weiß Erfurt)

Trzecią wygraną z rzędu wywalczyli zawodnicy SV Wehen Wiesbaden. Na boisku nie pojawił się jednak Maciej Zięba, który w zespole czarno-czerwonych jest tylko rezerwowym. 90 minut w bramce Hallescher FC rozegrał Dominik Kisiel.

Hallescher FC – SV Wehen Wiesbaden 1:2 (0:1)