Zespół Michała Janoty Go Ahead Eagles pokonał FC Den Bosch 1:0 we wczorajszym meczu 24. kolejki holenderskiej Eerste Divisie. Polski piłkarz wszedł na boisko w 67. minucie.

W pojedynku zespołów z środka tabeli faworytem byli gospodarze. Przez dłuższą część spotkania przeważali jednak piłkarze Den Bosch, którym brakowało skuteczności. Najlepszą okazję dla gości miał Niels Vorthoren, ale po jego strzale głową piłkę z linii bramkowej wybił Dave Bus.

Sytuację na boisku zmieniło wejście Michała Janoty oraz Patricka Gerritsena. W 79. minucie z lewego skrzydła dośrodkował Resit Schuurmann, piłkę głową zgrał Koen van der Biezen, a akcję również głową wykończył Gerritsen.

Go tym zwycięstwie „Orły” awansowały na 9. miejsce. Den Bosch jest 11. i traci 2 punkty do Go Ahead.

Go Ahead Eagles – FC Den Bosch 1:0