Informacje o tym, że Legia chce sprzedać utalentowanego 16-latka Krystiana Bielika, wydaje się potwierdzać. Jak informuje sarwis „sport.tvp.pl”, pomocnik może już tej zimy odejść do jednego z klubów Premier League.

Juniorskim reprezentantem Polski poważnie zainteresowanyh jest Arsenal Londyn, który byłby w stanie wyłożyć na młodego pomocnika nawet 2 miliony euro. Byłby to ogromny zysk „Wojskowych”, którzy latem zapłacili za Bielika Lechowi Poznań około 50 tysięcy złotych. Transfer jest prawdopodobny biorąc pod uwagę fakt, iż Legia usilnie szuka zysków w ziomowym oknie transferowym – zagranicznym klubom oferowany jest między innymi Michał Żyro.

16-latek rozegrał w tym sezonie 4 spotkania w T-Mobile Ekstraklasie. Londyńczycy dostrzegli w nim potencjał i widzą go grającego w przyszłości w podstawowym składzie drużyny prowadzonej obecnie przez Arsène’a Wengera – W klubie szukają zawodnika, który w perspektywie 3 lat mógłby wskoczyć do składu. Trzeba pamiętać, że defensywni pomocnicy Arsenalu mają już swoje lata, a Polak niektórym optymistom przypomina nawet Patricka Vieirę. Jest dość kreatywny, dobrze przygotowany technicznie i bardzo perspektywiczny – powiedział dziennikarz, zajmujący się na co dzień drużyną „Kanonierów”.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.