De Graafschap w trzeciej kolejce Jupiler League na własnym boisku przegrało z Helmond Sport 2:5 (1:1). Trzynaście minut w barwach gospodarzy rozegrał Piotr Parzyszek, który w 77. minucie zmienił Karima Tarfi.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli piłkarze De Graafschap. Wynik w 23. minucie spotkania otworzył grający z numerem 24, Robin Propper.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy do wyrównania ładnym strzałem doprowadził napastnik gości – Davy Brouwers.

Gospodarze dziesięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy ponownie objęli prowadzenie. Tim Vincken po dobrej akcji swojego zespołu umieścił piłkę w siatce. Jednak później strzelali już tylko piłkarze Helmond Sport.

Dwie minuty po uderzeniu Vinckena bramkę na 2:2 strzelił Emrullah Güvenç, dla którego była to jedna z trzech bramek jakie strzelił w tym spotkaniu.

Po godzinie gry gospodarze musieli grać w osłabieniu, ponieważ za drugą żółtą kartkę z boiska został wyrzucony Rogier Meijer. To prawdopodobnie przesądziło o dalszych losach tego meczu.

Minutę po wykluczeniu przez sędziego z gry piłkarza De Graafschap swoją drugą bramkę strzelił Emrullah Güvenç.

Turecki piłkarz skompletował hat-tricka na dziesięć minut przed końcem spotkania, a ostateczny cios w 89. minucie zadał strzelec pierwszej bramki dla gości – Davy Brouwers.

Helmond Sport po trzech kolejkach zajmuje pozycję lidera, a De Graafschap jest na dziewiątym miejscu.