fortuna

1. FC Köln przedłużyło kontrakt z Peszką!

1. FC Köln postanowiło skorzystać z klauzuli zapisanej w kontrakcie Sławomira Peszki i przedłużyło o dwa lata umowę z Polakiem. To oznacza, że transfer 27-latka do FC Augsburga, niemal na pewno nie dojdzie do skutku.

W momencie spadku „Kozłów” do 2. Bundesligi, kontrakt polskiego pomocnika został automatycznie skrócony do końca czerwca. Peszko nadal chciał występować w zespole z Kolonii, jednak działacze tego klubu kategorycznie odrzucili taką możliwość.

Wczoraj późnym wieczorem, „Kicker” poinformował na swojej stronie internetowej, że Köln przedłużyło jednak umowę z 25-krotnym reprezentantem Polski. Informacje te potwierdził menedżer „Peszkina”, Andrzej Grajewski.

– To jest prawda, Claus Horstmann (dyrektor klubu) poinformował mnie w rozmowie telefonicznej, że Köln skorzystało z klauzuli – powiedział agent Polaka.

Przedłużenie kontraktu nie oznacza, że Peszko będzie mieć szansę na grę w kolońskim zespole. Działacze spadkowicza z Bundesligi chcą sprzedać 27-latka. Wpływ na decyzję władz Köln miał Franz-Josef Wernze, który zapłacił 400 tysięcy euro za transfer pomocnika z Lecha Poznań. Niemiecki inwestor teraz chce te pieniądze odzyskać.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.