Wielu polskich zawodników zmieniło kluby podczas zakończonego niedawno letniego okna transferowego. Najwięcej piłkarzy przeniosło się do Włoch, jednak uczestnikiem największym hitu bez wątpienia był Bartłomiej Pawłowski.
1. Bartłomiej Pawłowski – Widzew Łódź -> Malaga CF (wypożyczenie, 0,3 mln euro)
Transfer 20-letniego napastnika nie był najciekawszy ze względu na przeciągający się konflikt Widzewa Łódź z Jagiellonią Białystok, przez który piłkarz nie mógł zagrać w meczu 1. kolejki z Valencią. Mający zaledwie 24 występy w Ekstraklasie zawodnik przeniósł się bowiem do tegorocznego ćwierćfinalisty Ligi Mistrzów. W dodatku nie jako uzupełnienie szerokiej kadry, a jako gracz pierwszego składu. Pawłowski w swoim debiucie z FC Barceloną (0:1) zagrał od pierwszych minut. Choć niczym szczególnym się nie wyróżnił i w kolejnym spotkaniu nie podniósł się z ławki, w trakcie sezonu na pewno otrzyma jeszcze niejedną szansę. Mimo tego, że kadra Malagi jest znacznie uboższa od tej z przed kilku miesięcy, nadal jest to klasowy zespół, dlatego możemy się cieszyć, że ma w swoim składzie młodego polskiego napastnika.
2. Łukasz Skorupski – Górnik Zabrze -> AS Roma (0,89 mln euro)
O wyjeździe 22-letniego bramkarza za granicę mówiło się od dłuższego czasu, jednak mało kto się spodziewał, że jego nowym pracodawcą będzie słynna AS Roma. 3-krotni mistrzowie Włoch pozyskali Polaka za niespełna 900 tysięcy euro i podpisali z nim 4-letni kontrakt, co może świadczyć o tym, że widzą w nim podstawowego golkipera za kilka sezonów. Obecnie Skorupski jest numerem trzy i istnieje duże prawdopodobieństwo, że w obecnym sezonie nie zagra w żadnym oficjalnym spotkaniu w barwach seniorskiej drużyny. Mimo to fakt, że na treningach może bronić strzały tak znakomitych piłkarzy jak Francesco Totti czy Daniele De Rossi, powinien sprawić, że rozwinie się bardziej, niż gdyby spędził kolejny sezon w bramce Górnika Zabrze.
3. Paweł Wszołek – Polonia Warszawa -> Sampdoria Genua (za darmo)
Transfer 21-letniego skrzydłowego do czternastej drużyny ubiegłego sezonu Serie A był także sporym zaskoczeniem. Mający kartę na ręku piłkarz (dzięki rozwiązaniu umowy z Polonią Warszawa przez PZPN), miał wzmocnić skład Lecha Poznań. Według polskich mediów zawodnik był bardzo bliski podpisania umowy z „Kolejorzem”, jednak ostatecznie zdecydował się kontynuować swoją karierę za granicą. Początki Wszołka w Sampdorii wyglądały bardzo obiecująco. Piłkarz błyszczał w meczach przedsezonowych i według niektórych włoskich gazet miał rozpocząć sezon w podstawowym składzie. Niestety, dwa pierwsze spotkania przesiedział na ławce rezerwowych, ale być może już niedługo otrzyma szansę debiutu. Wiele zależy od tego, jak zaprezentuje się w najbliższych meczach reprezentacji Polski.
4. Grzegorz Sandomierski – KRC Genk -> Dinamo Zagrzeb (wypożyczenie)
5. Bartosz Salamon – AC Milan -> Sampdoria Genua (1,7 mln euro)
6. Cezary Wilk – Wisła Kraków -> Deportivo La Coruna (za darmo)
7. Waldemar Sobota – Śląsk Wrocław -> Club Brugge (1 mln euro)
8. Jakub Wilk – Žalgiris Wilno -> FC Vaslui (brak danych)
9. Tomasz Kupisz – Jagiellona Białystok -> Chievo Werona (0,3 mln euro)
10. Mariusz Stępiński – Widzew Łódź -> 1. FC Nürnberg (za darmo)
Pełne zestawienie transferów polskich zawodników można zobaczyć tutaj.
Leave us a reply
You must be logged in to post a comment.