fortuna

Mundial w Brazylii na 100% bez Polski? Bzdura!

Media jak zwykle nadmuchały balonik, który pękł przy kolejnym fatalnym meczu reprezentacji Polski. Kadrowicze nie wytrzymali presji spotkania i nie zdołali ugrać na własnym terenie przy wspaniałej publiczności 3 punktów.
 
Sędzia liniowy, który został zwyzywany przez kibiców i zawodników jak się okazało na powtórkach nazbyt wcześnie za spalonego z 93. minuty, który w rzeczywistości był. Jednak nie omieszkamy wyrazić także swojego niezadowolenia za sygnalizację spalonego na akcji 15 minut wcześniej, gdzie podanie lobem otrzymał Waldemar Sobota, który wbiegł w pole karne i był faulowany. Sędzia jednak nie podyktował „11”, lecz gwizdnął spalonego, którego na powtórkach nie było. To już jednak jest przeszłość i należy pokazać ostatni  ponoć 1% szans na awans reprezentacji Polski. Zapytacie czy to prawda i czy rzeczywiście jeszcze ktoś w to wierzy – odpowiem tak.
Wynik w terminarzach został podany przez redaktora i jest brany pod uwagę jako najbardziej prawdopodobny, jednak w nawiasach możecie się dowiedzieć, czy na danym spotkaniu ciąży jakaś presja dobrego rezultatu dla Polski.
 
Sytuacja na dzień dzisiejszy
Anglia 7 meczy / 15 punktów
Czarnogóra 8 / 15
Ukraina 7 / 14
Polska 7 / 10
… inne reprezentacje się nie liczą
 
kolejka 8.
Ukraina 0:1 Anglia [ w przypadku remisu, Polska ma szansę na awans z 1. miejsca z lepszym bilansem bramek od Anglii jednak musielibyśmy nadrobić aż 15 bramek do Anglików <raczej praktycznie niemożliwe> inny rezultat też dobry]
San Marino 0:1 Polska (Polska musi wygrać)
 
Anglia 8 / 18
Czarnogóra 8 / 15
Ukraina 8 / 14
Polska 8 / 13
 
kolejka 9.
Ukraina 0:1 Polska (Polska musi wygrać)
Anglia 1:0 Czarnogóra (Anglia nie może przegrać)
 
Anglia 9 / 21 pkt
Polska 9 / 16 pkt
Czarnogóra 9 / 15 pkt
Ukraina 9 / 14 pkt
 
kolejka 10.
Anglia 0:1 Polska (Polska musi wygrać)
San Marino 0:1 Ukraina (rezultat obojętny)
Czarnogóra 1:0 Mołdawia (rezultat obojętny)
 
Anglia 10 / 21 pkt (awans z 1. miejsca)
Polska 10 / 19 pkt (prawdopodobnie awans z 2. miejsca do baraży)
Czarnogóra 10 / 18 pkt
Ukraina 10 / 17 pkt
 
Wnioski:
1. Przy wygranych Polaków oraz spełnieniu warunku wygrania Anglii z Czarnogórą najprawdopodobniej mecz Ukraina vs Anglia
zadecyduje o tym która z ekip wyjdzie z grupy z 1. miejsca
2. W przypadku remisu Anglii z Czarnogórą musimy strzelić więcej bramek niż Czarnogórcy w ogólnym rozrachunku, co jest możliwe
zważywszy na nasz najbliższy mecz z San Marino
 
Aby móc zagrać o baraże trzeba być minimum ósmą ekipą z dziewięciu, które zajmą drugie miejsca. W tym wypadku najbliżej nam rywalizować z Bułgarią i aby być pewnym miejsca w barażach trzeba strzelić więcej bramek niż Bułgaria przy takiej samej ilości punktów.

Podsumowanie
Mimo tak fatalnej postawy w ostatnich meczach reprezentacji Polski, nasza kadra ma szansę na awans i z perspektywy optymisty nie jest to 1%, a powiedzmy 40%, na które składa się wygranie wszystkich meczy i liczenie na szczęśliwy rezultat meczu Anglii z Czarnogórą.

Wierzycie jeszcze w awans? Zapraszam do komentarzy.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.