fortuna

Młodzi Polacy w Hercie Berlin

W przeszłości zespół Herthy Berlin reprezentowali m. in. Tomasz Kuszczak, Artur Wichniarek czy Łukasz Piszczek. Dziś, w juniorskich drużynach „Starej Damy”, mają swoich następców – Rabiegę, Horoszkiewicza oraz Włodarczyka.

Wszyscy trzej reprezentowali Polskę w Mistrzostwach Europy U-17, które odbyły się w tym roku na Słowacji. Polacy zajęli tam miejsca 3-4, w półfinale przegrywając z Niemcami 0:1.

Vincent Rabiega ma najdłuższy staż w Hercie. Ten urodzony w Berlinie zawodnik ma polskie korzenie, czuje się Polakiem, dlatego postanowił reprezentować kraj swoich przodków.

Gracjan Horoszkiewicz to rosły obrońca. Przybył do zespołu ze stolicy Niemiec z Zagłębia Lubin. W momencie, kiedy niemal pewne było jego odejście, trenerzy „Miedziowych” zaproponowali zawodnikowi włączenie do pierwszego składu. Horoszkiewicz się nie zgodził i zasilił Herthę.

Od sezonu 2012/2013 w młodzieżowych zespołach Herthy będzie występował kolejny Polak, Rafał Włodarczyk. Dotychczas reprezentował on barwy III-ligowego Mazura Karczew.

Naszym rodakom życzymy jak najszybszego debiutu w Bundeslidze!

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.