La Liga to jedna z ulubionych, jeżeli chodzi o Polaków. Powodem tego jest sam Robert Lewandowski, który szaleje na hiszpańskich boiskach, zdobywając kolejne gole. Jednak nie tylko on jest tak utytułowanym zawodnikiem. Jego FC Barcelona ma poważnego konkurenta – Reala Madryt, który depcze im po piętach. To właśnie w tym drugim zespole gra Karim Benzema – zawodnik, który skupia na sobie uwagę mediów w ostatnim czasie. Chodzi bowiem o jego przyszłość w Realu Madryt.

Karim Mostafa Benzema

Piłkarz, który w chwili obecnej ma 35 lat. Ktoś może powiedzieć, że to już czas na piłkarską emeryturę. Jednak nie w jego przypadku. Na każdym kroku francuski piłkarz, algierskiego pochodzenia udowadnia, że jest w świetnej formie. Wystarczy bowiem wymienić jego sukcesy z roku 2022. Mowa tutaj o:

  1. srebrny medalista Mistrzostwa Świata 2022,
  2. laureat Złotej Piłki 2022.

Jego statystyki wyglądają imponującą. Nie tylko, jeżeli chodzi o Real Madryt. Trzeba bowiem przypomnieć, że wcześniej grał w Olympique Lyon (najpierw w B, a potem w podstawowym składzie). Najdłużej jednak zagrzewa miejsca, gdzie obecny jest już od sezonu 2009/2010. Jaka przyszłość czeka tego wielokrotnego reprezentanta Francji, w zespole Real Madryt?

Nowa umowa?

Wszyscy są ciekawi odpowiedzi na to pytanie, ponieważ aktualna umowa Karima kończy się 30 czerwca tego roku. Niby jeszcze pozostały trzy miesiące, ale nie ma co ukrywać, że napastnik jest bardzo ważną postacią dla Realu. W szczególności po tym, jak z zespołu odszedł Cristiano Ronaldo. To właśnie wtedy Karim zaczął grać „pierwsze skrzypce” na boisku, nie raz i nie dwa przyczyniając się do zwycięstwa swojego zespołu.

Kinice są pełni obaw, bo nieszczęściem Francuza jest to, że w ostatnim czasie opuścił kilka meczy ze względu na dość poważne kontuzje. Na szczęście, udało mi się odzyskać sprawność i powrócić na boisko. Od kilku dni mówi się o tym, że Karim i prezes Realu Madryt Florentino Perez odbyli niedawno spotkanie. Jego tematem była przyszłość Karima w zespole. Jak się okazuje, panowie bardzo szybko doszli do porozumienia, odnośnie przedłużenia umowy na kolejny rok. Co prawda, dalsze szczegóły owiane są tajemnicą. Jednak i tak ta informacja pozwoliła nie lada ucieszyć się kibicom La Ligi.

Statystyki napastnika w Realu Madryt

To fakt, że może ostatnio nieco gorzej wiodło się Francuzowi na boisku. Jednak nie można oczekiwać cudów, jeżeli człowiek leczy się po odbytych kontuzjach. Można i tak powiedzieć, że napastnik i tak dokonał już wielu rzeczy, a jego statystyki wyglądają naprawdę imponującą. Wystarczy przytoczyć, że do tej pory zdobył 341 goli dla Realu Madryt. Do tego doliczyć trzeba aż 164 asysty. A wszystko to we wszystkich meczach, jakie Karim rozegrał dla Realu Madryt do tej pory. Łącznie było ich 632. Co prawda, Real znajduje się aktualnie na drugiej pozycji, jeżeli chodzi o La Ligę. Jednak nic nie jest przesądzone. W szczególności, jeżeli Francuz pokaże wszystkim, że nadal jest bardzo skuteczny i doskonale wie, co tak naprawdę robi się z piłką na boisku.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.