Przedstawiamy Wam pierwszą w nowym sezonie jedenastkę miesiąca. Niespodziewanie walkę o miejsce w bramce z Wojciechem Szczęsnym wygrał będący w świetnej formie Piotr Leciejewski.

Sierpień 2011

Bramkarz: Piotr Leciejewski

O zawodniku SK Brann ponownie było głośno w Norwegii. Leciejewski w pucharowym spotkaniu z Viking FK był bohaterem serii jedenastek, gdzie obronił trzy rzuty karne.

Prawy obrońca: Łukasz Piszczek

Najlepszy boczny obrońca Bundesligi poprzedniego sezonu w obecnym również prezentuje wysoką formę. Zagrał we wszystkich meczach Borussii, w każdym od pierwszej do ostatniej minuty.

Środkowy obrońca: Dariusz Dudka

Z konieczności przesunięty na pozycję, na której w przeszłości również występował. Na prawej obronie Auxerre spisuje się bardzo dobrze, a dodatkowo zaliczył już dwie asysty.

Środkowy obrońca: Adrian Mrowiec

Kolejny zawodnik, który obecnie występuje na innej pozycji. Mrowiec wywalczył miejsce na środku pomocy Hearts i spisuje się bez zarzutów.

Lewy obrońca: Łukasz Zejdler

Młodzieżowy reprezentant Polski rozpoczął sezon w pierwszym składzie Banika, jednak w kolejnym meczu już nie zagrał. W trzeciej kolejce wszedł z ławki rezerwowych i zaliczył honorowe trafienie w meczu z Mladą Boleslav.

Prawy pomocnik: Sławomir Peszko

Skrzydłowy 1. FC Köln ma szanse na stałe zagościć w naszej jedenastce. Peszko w przeciwieństwie do Jakuba Błaszczykowskiego ma stałe miejsce w pierwszym składzie swojej drużyny. Ponadto od początku sezonu zaliczył już trzy asysty.

Środkowy pomocnik: Ivo Pękalski

Młodzieżowy reprezentant Szwecji ciągle utrzymuje wysoką formę. W spotkaniu z GAIS strzelił bramkę, swoją drugą w tym sezonie.

Środkowy pomocnik: Radosław Majewski

Zawodnik Nottingham Forest błyszczy szególnie w Pucharze Ligi, gdzie w dwóch meczach strzelił gola i zaliczył dwa kluczowe podania. W lidze ciągle walczy o miejsce w jedenastce.

Lewy pomocnik: Michał Janota

Zawodnik Go Ahead rozpoczął świetny początek sezonu, chociaż z powodu problemów zdrowotnych nie zagrał jeszcze w żadnym spotkaniu przez 90 minut. Janota oprócz jednej strzelonej bramki, zanotował trzy asysty.

Napastnik: Lukas Jutkiewicz

Jeden z najskuteczniejszych polskich napastników w poprzednim sezonie, obecny rozpoczął równie dobrze. Jutkiewicz już dwukrotnie pokonywał bramkarza rywali.

Napastnik: Robert Lewandowski

Napastnik Borussii Dortmund korzysta na kontuzji Lucasa Barriosa i zdobywa coraz większe uznanie wśród dziennikarzy. Lewandowski w czterech pierwszych meczach sezonu strzelił bramkę i zaliczył asystę.

Rezerwowi:

Wojciech Szczęsny
Marcin Wasilewski
Łukasz Szukała
Eugen Polanski
Ludovic Obraniak
Sebastian Tyrała
Łukasz Cieślewicz

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.