Dariusz Dudka, Łukasz Piszczek i Robert Lewandowski to jedyni piłkarze, którzy w obecnym sezonie za każdym razem znaleźli się w najlepszej jedenastce miesiąca. W listopadowym zestawieniu mamy czterech debiutantów.

Listopad 2011

Bramkarz: Wojciech Szczęsny

Golkiper Arsenalu utrzymał swoją pozycję sprzed miesiąca. W listopadzie praktycznie bezkonkurencyjny na swojej pozycji.

Prawy obrońca: Łukasz Piszczek

Od dłuższego czasu utrzymuje bardzo wysoki poziom i tak było również w ubiegłym miesiącu. Dodatkowo zaliczył dwie asysty w spotkaniu z Wolfsburgiem.

Środkowy obrońca: Marcin Wasilewski

Po raz pierwszy w tym sezonie znalazł się w jedenastce miesiąca. Ale trudno się dziwić. Dwa gole i asysta w pięciu spotkaniach to bardzo dobry dorobek jak na obrońcę.

Środkowy obrońca: Kamil Glik

Kolejny debiutant w naszym zestawieniu. Zagrał w czterech ligowych spotkaniach, a jego drużyna nie straciła w tych meczach ani jednej bramki!

Lewy obrońca: Tomasz Wisio

Kolejny udany miesiąc w wykonaniu tego 29-latka. Udowadnia, że jest niezastąpiony na lewej stronie Ergotelisu.

Prawy pomocnik: Euzebiusz Smolarek

Przesunięty na pozycję, na której również może występować. Były reprezentant Polski coraz lepiej czuje się w azjatyckim klubie, czego dowodem są dwie strzelone bramki.

Środkowy pomocnik: Dariusz Dudka

Drugi z niezastąpionych graczy w naszej jedenastce. Choć tym razem znalazł się w niej nie z powodu bardzo dobrej gry, a z braku konkurentów na tej pozycji.

Środkowy pomocnik: Bartosz Salamon

Najbardziej rozchwytywany polski piłkarz zaczął radzić sobie z presją, jaka ostatnio na niego spadła. Niestety jego drużyna nie spisuje się najlepiej.

Lewy pomocnik: Adrian Mierzejewski

Cały czas nie spełnia pokładanych w nim nadziei. Mimo wszystko był to jego najlepszy miesiąc w Trabzonsporze, dlatego znalazł się w naszej drużynie

Napastnik: Lukas Jutkiewicz

W przeciwieństwie do poprzedniego sezonu, w tym nie notuje dłuższych serii bez strzelonej bramki. W listopadzie trafiał dwukrotnie, a jego regularność zainteresowała czołowe kluby Championship.

Napastnik: Robert Lewandowski

Rewelacyjna pierwsza część sezonu w wykonaniu reprezentanta Polski. Nadal nie zwalnia tempa. Strzelił dwie bramki i zaliczył asystę, a dziennikarze bardzo wysoko oceniali jego występy.

Rezerwowi:

Artur Boruc
Piotr Polczak
Arkadiusz Głowacki
Adrian Mrowiec
Krzysztof Nalborski
Kamil Grosicki
Marcin Robak

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.